loader

Lütfen bekleyin..

Photoshop Eğitimi / Başlangıç Seviyesi

Photoshop, fotoğraf ve grafiklerinizi vektörel olarak değiştirip yapılandırabileceğiniz bir programdır. Photoshop ile resimler üzerinde düzenlemeler yapmanıza yardımcı olan bir proramdır. Photoshop ile kesme, kopyalama, yapıştırma,silme, netleştirme, renk tonlarını ayarlama ve yeniden boyutlandırma gibi çeşitli uygulamalar yapabilirsiniz. Photoshop ile vektörel çalışmalar da yapılır ancak programın esas gücünü pixel tabanlı imajlarda fark edersiniz. Photoshopta, onarma, kolaj, fotomontaj, HDR ve panoromik resimler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, web sitesi tasarlayabilir,3D animasyonlar hazırlayabilir ve RAW formatlı resimleri işleyebilirsiniz. Fotoğrafçılar, reklam ajansları, webtasarım şirketleri gibi pek çok alanda mesleki anlamda kullanabilirsiniz. Günümüzde özellikle instagram, facebook ve  you tube için içerik hazırlarken en çok faydalanacağınız programlardan biri kuşkusuz Photoshoptur. İnternette tanıtım ve duyurular gibi birçok içerik Phothosop ile hazırlanır. Logo tasarımı, banner hazırlamak bu proglamla çok daha profesyonel bir şekilde işinizi yansıtır. Kaliteli ve şık tatarımları rahatlıkla hazırlayabilir, hayal gücünüzü yansıtabilirsiniz. Diğer programlardan farkı kullanım kolaylığı,ve sürekli eklenen ve yenilenen özelliklerinin çeşitliliğidir.

Photoshop kullanan kişiler diğer programları öğrenirken de kolaylık yaşarlar. Hazır mobil uygulamalar size sınırlı tasarım imkanı verir ve internette birbirine benzeyen, özgün olmayan tasarımlarla sıklıkla karşılaşmanıza neden olur. Özgünlük, özgürlüktür. 

Photoshopun ilk ders videosunda genel olarak programın özelliklerinden ve yapısından bahsettim. Dersi izleyip kendiniz tekrar ettikten sonra, Photoshoptaki bazı araç,menü ve panelleri tanımış olacaksınız. Yeni sayfa açma,kesme, yapıştırma, seçme, büyütme, küçültme, ikon hazırlama, resim çağırma ve netleştirip blurlaştırma, yazı ekleme, renklendirme gibi çalışmaları rahatlıkla yapabileceksiniz. İnternet için görsel ve reklamlarınızı hazırlamaya başlayabileceğiniz, programa girip işinizi halledip çıkacağınız tarzda bir ders sunumu hazırladım. 

İlerleyen derslerde ise Photoshopun diğer özelliklerini daha ayrıntılı anlatacağım. Ayrıca yurtdışı kaynaklardan çevirisini yaptığım araç çubuğu ve paneller ile ilgili kullanım bilgilerinin olduğu, görsel ve açıklamalardan oluşan dosyayı da sizinle kaynak niteliğinde paylaşmak isterim.

İyi seyirler dilerim. Umarım faydalı olur.

Paylaş:
  • Kübra B... 5
    05-04-2020 12:23:31
    faydalı eğitim için teşekkür diyorum anlatım çok sade tavsiye ediyorum.
  • Şebnem S... 5
    25-04-2020 23:39:20
    Hem keyifli hem anlaşılır harika bir eğitim. Programi daha once hiç kullanmamama rağmen çok rahat anladım ve zorluk cekmedim. Herkese tavsiye ederim.

Ürün hakkında yorum veya değerlendirme yapabilmeniz için Giriş Yapın

Önerilen Eğitimler