Melis  Karabulut - Webokul Eğitmeni

Melis Karabulut

İngilizce Öğretmeni, Zumba Eğitmeni, Erasmus+ Proje Koordinatörü

İngilizce Öğretmeni, Zumba Fitness Eğitmeni, Erasmus+ Projeleri Koordinatörü, Avrupa Politikaları Yüksek Lisans Öğrencisi 

 

Eğitim: Manisa Cumhuriyet Anadolu Lisesi mezunuyum. Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği 2019 Haziran ayında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldum.. Öğretmenlik stajımı İstanbul Anakent Okulları'nda yaptım. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi'nin Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verilen 1 yıllık Siyaset ve Diplomasi Okulu'ndan mezunum. Çek Cumhuriyeti'nin Masaryk Üniversitesi'nde Avrupa Politikaları üzerine yüksek lisans yapıyorum. 

Kariyer: 

2015 - Freelance olarak çeviri, makale yazarlığı yaptım. Tez yazımları için üniversite öğrencilerine akademik danışmanlıkta bulundum. İngilizce özel dersler verdim. 

2016 - İngilizce özel dersler vermeye ve freelance çeviri, yazarlık çalışmalarıma devam ettim. Avrupa Birliği hibeli gençlik projeleri alanında kendimi geliştirmeye başladım. 

2017 - Haziran - Ağustos ayları boyunca Polonya'nın Katowice şehrinde İngilizce öğretimi üzerine Avrupa Birliği hibeli bir program ile staj yaptım. İngilizce özel dersler vermeye ve freelance çeviri, yazarlık çalışmalarıma devam ettim. Avrupa Birliği hibeli gençlik projeleri alanında kendimi geliştirmeye devam ettim ve gençlik projeleri yazma çalışmalarımın sonuçlarını pozitif olarak almaya başladım. 

2018 - Haziran - Ağustos ayları boyunca Çek Cumhuriyeti'nin Prag şehrindeki Schola Empirica adlı yaz okulunda program koordinatörlüğü yaptım. İngilizce özel dersler vermeye ve freelance çeviri, yazarlık çalışmalarıma devam ettim. Kendi gençlik kuruluşum olan Health Lust Union'u kurdum ve gönüllü çalışmalarda bulundum. Avrupa Birliği hibeli 3 gençlik projem kabul oldu ve bu projeleri 12 farklı ülkeden genç bireyle yönettim. Marmara Üniversitesi'nin ana kütüphanesinde görme engelli öğrenciler için kitap editörlüğü yaptım. Zumba Fitness eğitmenlik sertifikası aldım. 

2019 - İngilizce özel dersler vermeye devam ettim ve Marmara Üniversitesi'ndeki akademisyen hocalarımdan birine akademik araştırmaları için asistanlık yaptım. Avrupa Birliği hibeli projelerim kabul olmaya devam etti, bu projeleri Türkiye'de ve Avrupa'daki farklı lokasyonlarda koordine ettim. Marmara Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra Çek Cumhuriyeti'ne taşındım ve yüksek lisansımı sürdürürken burada Aspena adlı dil kursunda İngilizce Öğretmeni olarak işe başladım. Zumba Fitness eğitmenliğime burada devam ettim. Ayrıca Masaryk Üniversitesi'nin hukuk fakültesinde asistan öğretmen olarak İngilizce öğrettim. 

2020 - Online olarak İngilizce ve Zumba Fitness üzerine özel dersler vermeye devam ediyorum. Hali hazırda Slovakya'dan 2, Çek Cumhuriyeti'nden 1, Türkiye'den 1 öğrenciye İngilizce öğretiyorum. Zumba sınıfımda da 6 farklı ülkeden öğrenciler bulunmakta. Avrupa Birliği projelerimle ilgili çalışmalarım, yüksek lisansım online olarak devam ediyor.