Lütfen bekleyin..

Farkındalık Eğitimi

Farkındalık “Şu anda ne yaşıyorum” sorusunu yanıtlamak için, kendi düşüncelerini, duygularını ve bedenini gözlemlenmesi yoluyla elde edilen zihinsel bir durum olarak tarif edilebilir.

Bilinçaltımızın temel işlevlerinin başında bizi korumak gelir. bizi koruyabilmek için, güvenli alanlarda tutmaya çalışır. Bizi güveli alanlarda tutabilmek için de, zihnimize negatif düşünceler getirir. İşin ilginç tarafı düşündüğümüz şeylere dönüştüğümüzden, hayatı kendimize zindan ederiz. Farkındalığınızı geliştirmeye yardımcı olacak, ücretsiz seminerlerimize mutlaka göz atmalısınız.

Farkındalık dikkatinizi şu ana odaklamakla ilgilidir. Dikkatin şimdi ne hissettiğinize, ne düşündüğünüze, ne gördüğünüze, ne işittiğinize, bedeninizde neler hissettiğinize odaklanması farkındalık halidir.

Farkındalıkta dikkat yargısız bir şekilde kendine odaklanmaktadır. Düşünce, duygu ve bedensel duyumlar yargılanmadan ve anlık yaşantının olağan ve geçici parçaları olarak izlenmektedir.

Farkındalığın önemli bir özelliği, düşünce ve duygu gibi öznel deneyimlere kabullenmeyle yaklaşılmasıdır. Farkındalıkta, düşünce ve duygular, reddedilmemekte, yargılanmamakta, bastırılmaya ya da onlardan kaçınılmaya çalışılmamaktadır.

Olumlu ya da olumsuz bütün anlık yaşantılar kabullenilmekte ve serbest bırakılmaktadır. Böylece endişe, üzüntü, kaygı, öfke gibi olumsuz yaşantılara karşı tolerans kapasitesi de artmaktadır.

Paylaş:
  • Su Erem 5
    03-03-2020 09:16:44
    Şu dönemde en gereken eğitimlerden biri. Artık maddi hırsları bir kenara bırakarak farkındalık kazanmanın, özümüzü keşfetmenin zamanı geldi. Teşekkürler web okul ve Barkın Necdet hocam.
  • Kübra Bayram Kaynar 5
    12-03-2020 15:05:19
    detaylı anlatım için teşekkür ediyorum. eğitimlerin devamını bekliyoruz.

Ürün hakkında yorum veya değerlendirme yapabilmeniz için Giriş Yapın

Önerilen Eğitimler