Liselerde eğitim ve sınav sürecinin detayları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş ile sınav sürecine ilişkin usul ve esasları duyurdu.

Kısmi Kapanma Başlıyor! ÖSYM Sınavlarıyla İlgili de Karar Verildi

ÖSYM'nin sınavlarının olduğu hafta sonlarında sokağa çıkma kısıtlamalarının olması durumunda, sınava girecek kişiler ile sınav görevlileri ve refakatçilerinin izinli sayılacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yeniden uzaktan eğitime geçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında okullar için alınan tedbirlere değinen Erdoğan, "8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

Öğretmenler için aşı açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İlkokul ve okul öncesi kurumlarımızda bulunan öğretmenlerimiz, psikolojik danışmanlarımız, okul yöneticilerimiz ve okul çalışanlarımız sistem tanımlamalarıyla birlikte aşı için randevu alabilirler. Şu ana kadar 425 bin 430 çalışma arkadaşımız aşı randevusuna dahil edilmiştir" açıklamasında bulundu.

Uygulamalı Kurumlar Vergisi

Uygulamalı Kurumlar Vergisi Webinarı 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 14.00'te

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı: Yakında Türkiye Genelinde Uygulanacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, canlı sınıf uygulamasının yakında ülke geneline yaygınlaştırılacağını söyledi.

Bursluluk sınavı ve adaylık kaldırma sınavı ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Nisan'da yapılacak bursluluk sınavı ve adaylık kaldırma sınavının ertelendiğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Habertürk TV'de Kübra Par'ın Açık ve Net programında Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya ile Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk,"öğretmenlerin yüzde 10'u aşılandı. 125 bin öğretmen de hemen önümüzdeki günlerde aşılanacak" diye konuştu. 25 Nisan'da yapılması planlanan bursluluk ve öğretmenlerin adaylık kaldırma sınavlarının ertelendiğini belirten Bakan Selçuk, KDV oranlarıyla ilgili bir soru üzerine “Bu konuda genel olarak KDV politikasıyla ilgili Maliye’min bir çalışması var. Gelecek seneye devam etmemek noktasında bir görüşü var Maliye’nin. Ancak biz de hiç olmazsa önümüzdeki süreçte önümüzdeki aylarda, bir süre daha devam etmesi konusunda bir talepte bulunduk. Fakat bu Türkiye’de eğitim dışındaki başka sektörlerde de KDV ile ilgili düzenlemeler olmuştu biliyorsunuz. Bir genel karar alınacak onu bekliyoruz” karşılığı verdi...

Erzurum'da uzaktan eğitim kararı alındı

Erzurum İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 7 Nisandan itibaren 5, 6, 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10, 11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.

SORUMLULUK & SÖZLEŞME HUKUKU

"SORUMLULUK & SÖZLEŞME HUKUKU" Konulu Farkındalık Toplantıları

SEÇİLMİŞ FİNANSAL RAPORLAMA STANDARTLARI

17-18 Nisan tarihlerinde Seçilmiş Finansal Raporlama Standartları eğitimi verilecektir.

Veri Bilimi için İstatistik: Python ile İstatistik

Sıfırdan adım adım İstatistik. Dağılımlar, Hipotez Testleri, AB Testleri.

Yasin Hoca'yla LGS Türkçe

LGS'de Türkçeyi başarmaya ve bu derse dair ön yargılarını profesyonelce hazırlanmış bu eğitim setiyle yıkmaya ne dersin?

Eskişehir'de yüz yüze eğitime ara verildi

Eskişehir'de eğitim kurumlarının 8 ve 12. sınıfları haricinde uzaktan eğitime geçilmesi kararını aldı.

Ankara'da flaş uzaktan eğitim kararı!

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yarından itibaren 5,6,7 ile lise hazırlık 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.

Okulların son durumuna ilişkin açıklama: Okullar kapanacak mı?

Okulların durumu koronavirüste yeni haritanın yayınlanmasıyla velilerin yoğunlaştığı konulardan oldu. Kademeli olarak başlatılan okullarda yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği merak edilirken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okulların durumuna ilişkin yeni açıklama geldi. Peki, okullar kapanacak mı?

ALES için başvuru duyurusu

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı geç başvuruları bugün yapılabilecek.

BAĞIMSIZ DENETİM-1

7 - 8 NİSAN 2021 Tarihlerinde Bağımsız Denetim-1 Eğitimi Verilecektir.

Başkentte yüz yüze eğitim kararı!

Ankara Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kent genelinde eğitim ve öğretimle ilgili 2 Mart'taki kararla düzenlenen mevcut uygulamanın devamına karar verdi.

Kırmızı kategoriye giren ilde ara sınıflarda yüz yüze eğitime ara

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte ana sınıfı, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç uzaktan eğitime geçildiğini söyledi.

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı. MEB'den yapılan açıklamada, "Yüz yüze ve uzaktan eğitimle ilgili uygulamalar, daha önce açıklamış olduğumuz kriterler doğrultusunda valiliklerimizin koordinasyonundaki il hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre devam edecek" denildi.

UYGULAMALI ÖRNEK YARDIMI İLE 2020 YILI KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİNİN HAZIRLANMASI

UYGULAMALI ÖRNEK YARDIMI İLE 2020 YILI KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİNİN HAZIRLANMASI

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan EBA açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'TRT EBA kanallarını salgın dolayısıyla zorunlunluluk üzerine açmıştık'' diyen Bakan Selçuk, 'Şimdi bakıyorum ki her 10 üniversiteye hazırlık öğrencisinden 7'si TRT-EBA Lise'de yayınlanan örnek soru çözümlerini takip ediyor ve sınava hazırlanıyor' ifadelerini kullandı.

MESLEĞİ GELECEĞE TAŞIMAK Farkındalık Toplantıları

Mesleği Geleceğe Taşımak İşyeri, Hizmet ve Kalite İlke ve Esaslarının Rolü

BAŞLANGIÇ SEVİYESİNDEN PROFESYONEL DÜZEYE AUTOCAD EĞİTİMİ

İTÜ Makina Fakültesi Öğretim Elemanından Başlangıç Seviyesinden İleri Seviyeye Uygulamalı Autocad 2019 Dersleri

Arduino ile Adım Adım Robotik Kodlama

En temel seviyeden başlayarak 28 dersten oluşan bu eğitim ile Robotik Kodlamayı basitten karmaşığa öğreneceksiniz.

Liselerde yüz yüze sınav takvimi güncellendi

Lise son sınıfların yüz yüze sınavları devam edecek ve 16 Nisan'a kadar tamamlanacak.

Ortaokullarda da yüz yüze sınav takvimi güncellendi

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4. sınıflar ile ortaokulların 8. sınıflarında sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edecek.

Bahçeşehir Koleji Okula Kabul Sınavı

Bahçeşehir Koleji Okula Kabul Sınavı 3 - 4 Nisan tarihlerinde yapılacaktır.

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmenlerimizin her bir öğrencimizin gözlerine bakarak derse başladığı yüz yüze eğitim esastır, bugün olduğu gibi gelecekte de vazgeçilmezimizdir. Yüz yüze eğitimi desteklemek için hibrit model, dünyadaki gibi ülkemizde de ihtiyaç halinde okullarımızın tamamlayıcısı olacaktır." açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk: Salgın bitse de uzaktan eğitim kalıcı olacak

Salgın bitse de uzaktan eğitimin kalıcı olacağını belirten Bakan Selçuk, "Salgın süreci bazı derslerin uzaktan verilebileceğini gösterdi" ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk, "Hangi derslerin yüz yüze hangi derslerin uzaktan yapılabileceğine ilişkin çalışmalardan sonra yeni yol haritası belirleyeceğiz" diye konuştu

MEB'den liselerde yüz yüze sınav açıklaması

MEB'den yapılan açıklamada, "Hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacaktır. 12. sınıfların sınavları devam edecek olup 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacaktır." denildi.

7263 Sayılı TGB Kanunu Gereği Muhtasar ve Prim Hizmet Beyanname Düzenlemesi Eğitimi

7263 Sayılı TGB Kanunu Gereği Muhtasar ve Prim Hizmet Beyanname Düzenlemesi Eğitimi

AYT Türev + pdf + testler

Türev konusunu iyice anlayabilmeniz için gereken her şey bu kursta; Türev + pdf + testler

İnsan Kaynakları/ Bordro Uzmanlığı, Tazminat, İzin Hesaplama

Excel formülleri ile ücret bordrosu-işçilik maliyetleri, puantaj, ihbar kıdem tazminatı, yıllık izin, sosyal yardımlar

A1-A2 TEMEL SEVİYE İNGİLİZCE Kursu | Tüm Konular ve Yapılar

A1-A2 Elementary Temel Seviye İngilizce Kursumuzda temel (basic) seviyedeki tüm gramer konularını, yapılarını ve kelimelerini bol örnekler ile öğrenirsiniz.

SIFIRDAN WİNDOWS SERVER VE SİSTEM YÖNETİCİLİĞİ EĞİTİMİ -2021

Bu kursta sıfırdan başlayarak uzman seviyeye kadar tüm uygulamalarıyla Microsoft Sistem Yöneticiliği eğitimi alacaksınız.

A'dan Z'ye Uygulamalı Microsoft Office Programları Eğitimi

Kurumsal İleri MS Office Eğitmeninin Hazırladığı MS Ofis Programları Eğitimi (Word-Excel-İleri Excel-PowerPoint) Eğitimi

C++ Temelleri

C++ programlama dili C dilini temel almış bir programlama dilidir. Sistem programlamada çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. C dilini daha ileriye taşımak adına geliştirilen bu dil, nesne tabanlı programlama özellikleri taşır.