LGS sonuçları ile Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu 30 Haziran'da açıklanacak

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, LGS sonuçlarının 30 Haziran'da açıklanacağını belirtti ve "Öğrenci ve velilerimiz müsterih olsunlar. Bu süreçte her türlü rehberlik hizmeti vereceğiz" dedi.

Telafiye kimler geliyor? Yaz tatilinde neler olacak? Bakan Selçuk açıkladı

Bakan Selçuk, telafinin 5 Temmuz’da başlayıp 31 Ağustos’a kadar süreceğini açıkladı ve "Okullarımız yaz boyu açık kalacak, çocuklarımızı okullarda mutlulukla ağırlayacağız" dedi. Selçuk, "Çocuklarımız karnelerine 18 Haziran’dan itibaren e-Okul’dan ulaşabilecek. 'Ben karnemi okuldan almak istiyorum' diyen çocuklarımız, 2 Temmuz’dan itibaren karnelerini okullarından yüz yüze alabilecekler" diye konuştu.

Lise öğrencilerine dijital karne

Lise öğrencilerine karne, teşekkür, takdir, onur ve üstün başarı belgeleri dijital ortamda verilecek.

YKS Giriş Belgeleri erişime açıldı

ÖSYM, 26-27 Haziranda gerçekleştirilecek 2021-YKS Giriş Belgelerini ais.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine açtı.

Bakan Selçuk'tan LGS'deki benzer soru iddiasına yanıt!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS'de 3 sorunun yardımcı kaynaklarla aynı olduğu yönündeki iddialara yanıt verdi. Bakan Selçuk, "İtiraz yolları belli, müracaat yolları belli. Delil olmayan konularda daha dikkatli olunmalı" açıklamasında bulundu.

'Eğitim teknolojilerinde yeni trend hibrit model olacak'

Pandemi koşulları ile birlikte en hızlı büyüyen pazarlardan birinin eğitim teknolojileri olduğuna dikkat çeken ViewSonic Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü Hasan Koçyiğit, “Uzaktan öğrenmeyle desteklenen yüz yüze eğitimi birleştiren hibrit modeller, gelecekte okulları yeniden açmak için en geçerli yaklaşım olacak” dedi.

Eğitim platformu MentalUP'a çocuklar için fitness özelliği eklendi

Türk Telekom’un ortak olduğu oyunlaştırılmış eğitim platformu MentalUP, yeni eklenen “Fitness” özelliğiyle 100’den fazla eğitici zekâ oyunu ve 200’den fazla egzersizi tek uygulamada birleştirdi.

Bakan Selçuk açıkladı! Aşı randevuları açıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının Kovid-19 aşısı randevularının e-Nabız üzerinden verilmeye başlandığını duyurdu.

MEB Bakan Yardımcısı Özer: LGS sınavı sorunsuz şekilde tamamlandı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "2021 LGS merkezi sınav yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerimizde sorunsuz şekilde tamamlandı. Covid-19 salgını altında tüm sınav merkezlerimizde gerekli önlemler alınarak başarılı şekilde gerçekleştirildi" dedi.

Ortaokul ve lise öğrencileri yüz yüze eğitime başladı

Covid-19 salgını tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime başlandı.

İşte sınav stresini azaltmanın yolları!

Liselere Giriş Sınavı (LGS) bu pazar, yani 6 Haziran Pazar günü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ise 26 ve 27 Haziran tarihlerinde yapılacak. Uzmanlar dengelenebilen bir kaygının herkes için gerekli olduğunun altını çiziyor ve sınav esnasında ‘anda kalma’nın stresi azaltacağını belirtiyorlar.

Öğrenci karneleri, isteyen veliler için basılı olarak verilecek

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB),2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. dönem için karne, teşekkür ve takdir belgeleri elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacak, talep eden velilere ise okul müdürlüklerince basılı karne de verilebilecek.

MEB'den LGS Öncesi Bilgilendirme ! Sınav Saatleri, Sınav Süresi ve Diğer Detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı, 6 Haziran'da uygulanacak LGS ile ilgili bilgilendirme mesajı yayımladı.

İçişleri Bakanlığından LGS genelgesi

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 6 Haziran Pazar günü LGS'ye girecek öğrenciler ile refakatçilerinin ve kırtasiyelerde çalışanların saat 07.00-15.00 arası sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacakları bildirildi.

Bakan Selçuk: Okullar yazın açık tutulacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Telafide Ben de Varım" programının tanıtımı için ekran karşısına geçti.

İlkokul ve ana sınıflarında yüz yüze eğitim başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamanın ardından kademeli normalleşme kapsamında tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başladı.

Yüz yüze eğitim başlıyor

İlkokul öğrencileri 1 Haziran itibariyle, ortaokul ve lise öğrencileri 7 Haziran itibariyle haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyor. Eğitim, köy ve seyrek nüfuslu yerleşimlerde haftanın 5 günü tam zamanlı olacak.

Karneler 18 Haziran'da verilecek

Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek; 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek.

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi: Yüz yüze eğitime geçiş iller bazında olabilir

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, okulların yüz yüze eğitime başlama kararında illere göre yeni tip koronavirüs (Covid-19) risk haritasının önemli olacağını belirtti.

YKS'ye girecek öğrencilere tavsiyeler; deneme sınavlarını maske ile çözün

YKS 2021 sınavına girecek öğrenciler için önemli tavsiyelerde bulunan Uzman Psikolog Sevgi Umuç, evdeki deneme sınavlarını maske takarak yapmalarını önerdi.

MEB'den 'telafi eğitimi' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürü Ömer İnan, 2 Temmuz'dan sonra başlayacak olan telafi eğitimleriyle ilgili, "İsteyen öğretmen ve öğrencilere, sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler için imkânlar oluşturduk. Öğretmenlerimiz, bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabileceklerdir" dedi.

30 Mayıs İSG Sınavı Öncesi Uyarı Geldi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 30 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacak 2021 İSG 1 için adaylara sınav saati uyarısında bulundu.

Bakan Selçuk: 813 bin 400 öğretmen ve eğitim çalışanımız için aşı olma imkanı sağlandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının öncelikli aşı uygulamasına hızla devam edildiğini vurguladı ve 813 bin 400 öğretmen ve eğitim çalışanı için aşı olma imkânının sağlanmış olduğunu dile getirdi.

LGS sınav yerleri açıklandı! e-Okul LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Binlerce lise öğrencisinin merakla beklediği haber geldi. LGS sınav yerleri açıklandı. 6 Haziran 2021 Pazar günü iki oturum halinde yapılacak. Nerede sınava gireceğini merak eden öğrenciler "e-Okul LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır?" sorusunun yanıtını merak ediyor. İşte detaylar...

ÖSYM Aday İşlemleri: KPSS 2021 başvuru ne zaman?

Kamu personeli olmak isteyen milyonlarca adayı ilgilendiren açıklama ÖSYM'den geldi. ÖSYM'den yapılan açıklamada Ticaret Bakanlığında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel yerleştirilecek. ÖSYM KPSS tercih kılavuzunu yayınladı. KPSS 2021 başvuru ne zaman? İşte ÖSYM KPSS başvuru kılavuzu...

ALES sonuçları açıklandı

2 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen 2021-ALES/1 sonuçları açıklandı.

AÖF sınav tarihleri açıklandı! 2021 AÖF final sınavları ne zaman yapılacak?

Açık öğretim Fakültesi öğrencisi binlerce öğrenci, AÖF sınav tarihlerini araştırmaya devam ediyor. Düzenlenecek olan AÖF Bahar dönemi final sınav tarihleri açıklandı. Anadolu Üniversitesi'nde açıktan okuyan öğrenciler 'AÖF final sınavları ne zaman?' Sorusuna yanıt arıyorlar.

Bakan Selçuk açıkladı! Eğitimde telafi uygulaması başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle; akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız. Haziran ayı itibarıyla başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak" dedi.

2021 LGS için son hazırlıklar gözden geçirildi

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak merkezî sınavın son hazırlıkları Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında yapılan toplantıda gözden geçirildi. Sınavın salgın koşullarında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınan önlemlerin değerlendirildiği toplantıda 81 ilde hazırlıklarda gelinen nokta ayrıntılı olarak ele alındı.

Ortaokul sınavları ne zaman 2021? MEB'DEN AÇIKLAMA: Sınavlar ne zaman olacak?

Sınavlar ne zaman yapılacak? İlkokul ve ortaokul sınavları ne zaman 2021? Soruları milyonlarca öğrenci ve veli tarafından merak konusu oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı sınav rehberi yayınlayarak, hangi sınıfların okullarda sınava girebileceğini duyurdu.

2021-YKS'de okuyucu talep eden engelli öğrenciler için çift soru kitapçığı verilecek

Kamu Denetçiliği Kurumunun bir başvuru kapsamında yaptığı görüşmeler neticesinde, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavında engelli öğrenciler için çift soru kitapçığı uygulaması yapılması kararlaştırıldı.

Uluslararası Pediatri Kurumu’ndan yüz yüze eğitim çağrısı!

Uluslararası Pediatri Kurumu’nun (IPA) Türk Başkanı Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, dünyaya; mümkün olan tüm tedbirlerin alınarak yakın zamanda yüz yüze eğitime geçilmesi çağrısında bulundu.

MEB'den ilkokul ve ortaokul öğrencilerini ilgilendiren açıklama

MEB'den yapılan açıklamaya göre, İlkokul 4. sınıf ve ortaokul öğrencileri için ikinci dönem sınavları öğrencilerin tercihine bırakıldı.

MEB'den ortaokul öğrencileri için 3 bin soruluk yeni kaynak desteği

Milli Eğitim Bakanlığı'nca ortaokul öğrencileri için hazırlanan 3 bin soruluk yeni kaynağın erişime açıldığı belirtildi. Bakan Ziya Selçuk, "Gençler, uzaktan eğitim sürecinde sizler için hazırladığımız destek çalışmalarına yenilerini ekleyerek kaynak desteğimizi büyütüyoruz" dedi.

DGS başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM 2021 DGS başvurusu nasıl yapılır? DGS BAŞVURU YAP!

DGS başvuru ekranı açıldı. Ön lisans eğitimini lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylar 2021 DGS başvurularını https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar 'DGS başvuru nasıl yapılır?' Sorusuna yanıt arıyor. İşte DGS başvuru ücreti ve önemli detaylar...

YÖK'ten üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki "akademik ve idari kadrolardaki personel" ile "örgün öğretimde okuyan öğrencilerin" 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

FİNANSMAN GİDER KISITLAMASI

20 Mayıs 2021 tarihinde saat 14:00 te Finansman Gider Kısıtlaması Eğitimi

Sınai Hakların İhlali ve İzinsiz Kullanımı

21 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00 Sınai Hakların İhlali ve İzinsiz Kullanımı Eğitimi

MEB'ten son duyuru: Yüz yüze okullar ne zaman açılacak? 2021 Yaz tatili tarihi nedir?

Milyonlarca öğrenci koronavirüs salgını sebebiyle uzun süredir uzaktan eğitim görüyordu. Kademeli normalleşme sürecine geçmemiz ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "okullar ne zaman açılacak?" sorusuna cevap verdi. Peki, Kaçıncı sınıflar bu hafta okula gidecek? İşte tüm soruların cevabı...

MEB: 1 Haziran'a kadar uzaktan eğitim devam edecek

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamada, 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edileceği bildirildi.

İngilizce öğrenirken işte dikkat etmeniz gerekenler!

Eğitmenler, bilginin en fazla üretildiği ve en hızlı yayıldığı dilin İngilizce olduğunu vurgulayarak, 'mesleğiniz ne olursa olsun, başarınız, bu dile hâkimiyetinize bağlıdır' görüşünü savunuyor. Peki İngilizce'yi öğrenirken nelere dikkat etmek gerekli? İngilizce'yi hem anlayıp hem nasıl konuşabiliriz? Mesleki İngilizce neden önemli? Yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştıran yöntemler neler? En kolay öğrenme için hangi yaş aralıklarında, hangi yöntemler kullanılmalı? Dr. Öğr. Üyesi Evrim Eveyik Aydın ve Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Koçoğlu'na sorduk. İşte merak edilen yanıtlar...

ÖSYM Erteleme Kararını Duyurmuştu! İSG için Geri sayım Sürüyor

Daha önce 9 Mayıs'ta uygulanacağı ilan edilen 2021 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı , koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan tam kapanma kararının ardından ertelenmişti. İlgili sınav 30 Mayıs'ta uygulanacak.

MEB açıkladı! Liselerde sınav uygulamaları yeniden düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı, "Liselerde ölçme ve değerlendirme uygulama ve süreçleri yeniden düzenlenmiştir" açıklamasında bulundu. Düzenlemeye ilişkin yapılan açıklamada, "2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci ve ikinci dönemine ilişkin sınavların 12. sınıflarda tamamlanmış; hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıfların önemli bir kısmında ise sınavların yapılmış olması hususları göz önünde bulundurularak ölçme ve değerlendirme uygulama ve süreçleri yeniden düzenlenmiştir" ifadeleri kullanıldı.

2021 KPSS ne zaman, hangi tarihte? ÖSYM açıkladı: KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? KPSS başvuru

2021 KPSS için ÖSYM'den beklenen açıklamalar birbiri ardına geldi. Yurdun dört bir yanında binlerce kişinin katılım göstereceği KPSS 2021'e ilişkin sınav tarihi ve başvuru zamanlarını açıkladı. İşte KPSS ile ilgili tüm merak edilenler...

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Salgın sürecinde evlerde en büyük sınavı annelerimiz verdi

Milli Eğitim Bakanlığının Anneler Günü dolayısıyla hazırladığı videoda, farklı yaş ve meslek gruplarından anneler, salgın döneminde yaşadıklarını anlattı.

Yükseköğretimde uluslararasılaşma

Yükseköğretimde uluslararasılaşma yükseköğretim kurumlarının kültürlerarası diyalog, müzakere ve etkileşimlerini artırmak, araştırma ve bilgiyi paylaşarak dışa açılmalarını sağlamak için kullandıkları en etkin araçlardan biri olarak öne çıkıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! HEY saatleri başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden #lisedebence etiketiyle öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Bakan Selçuk, "Tüm günümüzü ağır bir şekilde derslere vermek yerine günün yarısında kendi yeteneklerimizi fark edebileceğimiz etkinlikler ve sanatsal alanlarla uğraşsak?" diyen bir öğrenciye, şu yanıtı verdi: "Aynı fikirdeyim. Bu yüzden yeni ortaöğretim tasarımında HEY saatleri uygulanacak. Hayalinize, spor-sanat etkinliklerinize ve hayatın kendisine daha fazla vakit ayırabilin diye."

Okullara 3 günlük uzaktan eğitim arası

Okullar, öğretmenlerin idari izinli olduğu 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.

Çalışma temposunu artırma safhasına geçildi

Üniversite hayali kuran yaklaşık 2,5 milyon aday, 26-27 Haziran 2021'de YKS'ye girecek. Kaygıyı bir tarafa bırakın. Sınava az bir zaman kaldığı için günlük çalışma saatinizi ve temponuzu arttırma zamanı

17 Gün Tam Kapanmanın Ardından 3 Kademeli Normalleşme

29 Nisan'da başlayan ve 17 Mayıs'ta sona erecek tam kapanmanın ardından ne olacağı merak konusu haline gelirken, kısıtlamaların 3 aşamada kaldırılabileceği belirtiliyor. İlk aşamada okulların açılması, ikinci aşamada kuaför, berber gibi yerlerin, üçüncü aşamada ise restoranlar ve kafelerin tedbirlerle müşteri kabul etmesinin planlandığı belirtiliyor.