Pendik Belediyesi Üniversite Kazananlara 750 TL Ödeyecek

Pendik Belediyesi Üniversite Kazananlara 750 TL Ödeyecek

Pendik Belediyesi, üniversiteye yeni başlayan öğrencilere Sosyal Destek Yardımı yapmaktadır. Belediye Başkanı Ahmet Cin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu yıl üniversiteyi kazanan öğrencilere 750 TL ödeneceğini duyurdu. Başvurular belediyenin resmi internet sitesinden alınmaktadır.

Pendik Belediyesi üniversite öğrencilerine destek veriyor. Sosyal Destek Yardımı projesi ile bu yıl ilk kez üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere 750 TL yardım yapılıyor. Devlet veya vakıf üniversitelerinde önlisans veya lisans programlarını kazanan ve örgün eğitime yerleşen öğrenciler başvurarak destekten yararlanır. Öğrenciler, pendik.bel.tr Web sitesine girerek ÖSYM, Yerleştirme Sonuç Belgesi (Okul-Bölümü gösteren) Öğrenci Belgesi ve Okul Kayıt Belgesini forma yükledikten sonra Sosyal Destek Yardımı başvurusunda bulunabilir. Başvurular bugün pendik.bel.tr üzerinden yapılıyor ve 17.10.2021 Perşembe günü 23.59'a kadar devam edecek.Başvurusu kabul edilen öğrencilerin yardımları ailelerin hesabına yatırılacaktır.

Müjdeyi sosyal medya hesabından veren Başkan Ahmet Cin, üniversiteye yeni başlayan öğrencilere Sosyal Destek Yardımı yapılacağını duyurdu. Başkan Ahmet Cin: 'Sevgili bu yıl üniversiteyi kazanan gençler! Pendik'te ikamet ediyorsanız ve okulunuza kayıt yaptırdıysanız, Pendik Belediyesi'nin resmi internet sitesinde yer alan Yeni Üniversite Destek Formunu hemen doldurun. 750 TL belediyemiz hesabınıza gelsin Aralık Aranızda herkes bilsin ki her şey Pendik'te.' diye seslendi gençlere.