Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas) Güncellendi

Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas) Güncellendi

Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas) içerisindeki verileri, 2020-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) verilerine göre güncellendi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla ‘https://yokatlas.yok.gov.tr’ adresi üzerinden hizmete sunduğu YÖK Atlas içerisindeki bazı modüller üzerinde yaptığı güncelleme çalışmalarını, öğrencilerin görüşleri ve talepleri doğrultusunda tamamladı.

‘LİSANS / ÖNLİSANS TERCİH SİHİRBAZI’ İLE ‘MESLEK ATLASI’ ÖZELLİKLERİ GÜNCELLENDİ
Tercih sürecinin bilimsel düzeyde ilerlemesi ve öğrencilerin daha bilinçli tercih yapması için hayata geçirilen YÖK Atlas sisteminde ‘Lisans ve Önlisans Tercih Sihirbazı’ ve ‘Meslek Atlası’ fonksiyonları YÖK'ün çalışmaları neticesinde 2020-YKS verilerine göre güncellenerek, 2021-YKS'de üniversite tercihi yapacak adayların, velilerin ve rehberlik hizmeti sunan uzmanların erişimine açıldı. İlk kez 2016-ÖSYS sürecinde hizmete girerek adaylara rehberlik hizmeti sunan YÖK Atlas, veliler ve rehberlik uzmanlarınca, tercih dönemin de başvurulan en önemli ve güncel veri kaynağı oldu.

BİRÇOK MODÜL BULUNUYOR
YÖK Atlas programında ‘Lisans / Önlisans Tercih Sihirbazı’ ile ‘Meslek Atlası’ fonksiyonlarının yanı sıra ‘Üniversitelerimiz’, ‘Lisans / Önlisans Atlası’, ‘Mezun Başarı Atlası’, ‘Net Sihirbazı’ ve ‘Tercih Listem’ gibi fonksiyonlar da yer almakta. 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandığında tümfonksiyonlarda ki veriler, yeni verilere göre güncellenecek.