Liselerde eğitim ve sınav sürecinin detayları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş ile sınav sürecine ilişkin usul ve esasları duyurdu.

Kısmi Kapanma Başlıyor! ÖSYM Sınavlarıyla İlgili de Karar Verildi

ÖSYM'nin sınavlarının olduğu hafta sonlarında sokağa çıkma kısıtlamalarının olması durumunda, sınava girecek kişiler ile sınav görevlileri ve refakatçilerinin izinli sayılacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yeniden uzaktan eğitime geçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında okullar için alınan tedbirlere değinen Erdoğan, "8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

Öğretmenler için aşı açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İlkokul ve okul öncesi kurumlarımızda bulunan öğretmenlerimiz, psikolojik danışmanlarımız, okul yöneticilerimiz ve okul çalışanlarımız sistem tanımlamalarıyla birlikte aşı için randevu alabilirler. Şu ana kadar 425 bin 430 çalışma arkadaşımız aşı randevusuna dahil edilmiştir" açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı: Yakında Türkiye Genelinde Uygulanacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, canlı sınıf uygulamasının yakında ülke geneline yaygınlaştırılacağını söyledi.

Bursluluk sınavı ve adaylık kaldırma sınavı ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Nisan'da yapılacak bursluluk sınavı ve adaylık kaldırma sınavının ertelendiğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Habertürk TV'de Kübra Par'ın Açık ve Net programında Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya ile Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk,"öğretmenlerin yüzde 10'u aşılandı. 125 bin öğretmen de hemen önümüzdeki günlerde aşılanacak" diye konuştu. 25 Nisan'da yapılması planlanan bursluluk ve öğretmenlerin adaylık kaldırma sınavlarının ertelendiğini belirten Bakan Selçuk, KDV oranlarıyla ilgili bir soru üzerine “Bu konuda genel olarak KDV politikasıyla ilgili Maliye’min bir çalışması var. Gelecek seneye devam etmemek noktasında bir görüşü var Maliye’nin. Ancak biz de hiç olmazsa önümüzdeki süreçte önümüzdeki aylarda, bir süre daha devam etmesi konusunda bir talepte bulunduk. Fakat bu Türkiye’de eğitim dışındaki başka sektörlerde de KDV ile ilgili düzenlemeler olmuştu biliyorsunuz. Bir genel karar alınacak onu bekliyoruz” karşılığı verdi...

Erzurum'da uzaktan eğitim kararı alındı

Erzurum İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 7 Nisandan itibaren 5, 6, 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10, 11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.

Eskişehir'de yüz yüze eğitime ara verildi

Eskişehir'de eğitim kurumlarının 8 ve 12. sınıfları haricinde uzaktan eğitime geçilmesi kararını aldı.

Ankara'da flaş uzaktan eğitim kararı!

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yarından itibaren 5,6,7 ile lise hazırlık 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.

Okulların son durumuna ilişkin açıklama: Okullar kapanacak mı?

Okulların durumu koronavirüste yeni haritanın yayınlanmasıyla velilerin yoğunlaştığı konulardan oldu. Kademeli olarak başlatılan okullarda yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği merak edilirken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okulların durumuna ilişkin yeni açıklama geldi. Peki, okullar kapanacak mı?

Başkentte yüz yüze eğitim kararı!

Ankara Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kent genelinde eğitim ve öğretimle ilgili 2 Mart'taki kararla düzenlenen mevcut uygulamanın devamına karar verdi.

Kırmızı kategoriye giren ilde ara sınıflarda yüz yüze eğitime ara

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte ana sınıfı, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç uzaktan eğitime geçildiğini söyledi.

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı. MEB'den yapılan açıklamada, "Yüz yüze ve uzaktan eğitimle ilgili uygulamalar, daha önce açıklamış olduğumuz kriterler doğrultusunda valiliklerimizin koordinasyonundaki il hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre devam edecek" denildi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan EBA açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'TRT EBA kanallarını salgın dolayısıyla zorunlunluluk üzerine açmıştık'' diyen Bakan Selçuk, 'Şimdi bakıyorum ki her 10 üniversiteye hazırlık öğrencisinden 7'si TRT-EBA Lise'de yayınlanan örnek soru çözümlerini takip ediyor ve sınava hazırlanıyor' ifadelerini kullandı.

Liselerde yüz yüze sınav takvimi güncellendi

Lise son sınıfların yüz yüze sınavları devam edecek ve 16 Nisan'a kadar tamamlanacak.

Ortaokullarda da yüz yüze sınav takvimi güncellendi

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4. sınıflar ile ortaokulların 8. sınıflarında sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edecek.

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmenlerimizin her bir öğrencimizin gözlerine bakarak derse başladığı yüz yüze eğitim esastır, bugün olduğu gibi gelecekte de vazgeçilmezimizdir. Yüz yüze eğitimi desteklemek için hibrit model, dünyadaki gibi ülkemizde de ihtiyaç halinde okullarımızın tamamlayıcısı olacaktır." açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk: Salgın bitse de uzaktan eğitim kalıcı olacak

Salgın bitse de uzaktan eğitimin kalıcı olacağını belirten Bakan Selçuk, "Salgın süreci bazı derslerin uzaktan verilebileceğini gösterdi" ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk, "Hangi derslerin yüz yüze hangi derslerin uzaktan yapılabileceğine ilişkin çalışmalardan sonra yeni yol haritası belirleyeceğiz" diye konuştu

MEB'den liselerde yüz yüze sınav açıklaması

MEB'den yapılan açıklamada, "Hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacaktır. 12. sınıfların sınavları devam edecek olup 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacaktır." denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitim duyurusu! Yeni üniteler yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uzaktan eğitim duyurusu! Yeni üniteler yayımlandı

MEB tarafından yüz yüze eğitim için kurallar belirlendi! Uyulmazsa tekrar eve dönülür!

MEB tarafından yüz yüze eğitim için kurallar belirlendi! Uyulmazsa tekrar eve dönülür!

Sınavlar ertelendi mi, iptal mi edildi? Lise sınavları ne zaman yapılacak? Son dakika gelişmeleri...

Sınavlar ertelendi mi, iptal mi edildi? Lise sınavları ne zaman yapılacak? Son dakika gelişmeleri...

Bakan Selçuk yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı: İlkokullar, ortaokullar, liseler ve okullar ne

Bakan Selçuk yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı: İlkokullar, ortaokullar, liseler ve okullar ne zaman açılacak?

Bakan Selçuk İkinci Yarıyıl Başlangıç Töreninde Konuştu

Gödekli İlkokulunda düzenlenen 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl açılış törenine katılan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk ders zilini çaldı.

ÖSYM, 2020-ALES/2 Sınava Giriş Belgelerini Erişime Açtı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

LGS ADAYLARI İÇİN ŞUBAT AYI ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak öğrenciler için şubat ayı örnek soruları yayımladı.

2021 YKS KAYITLARI BAŞLADI

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS), 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacaktır. 26 Haziran 2021 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT),

Meb'den Açıklama Okullar Ne Zaman Açılacak ?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, düzenlediği bilgilendirme toplantısında yüz yüze eğitime geçişle ilgili detayları açıkladı. Millî Eğitim Bakanı...

KPSS-2021/3: Tarım Ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlar Tercih

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/3 Tercih Kılavuzuna saat 10.00'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

MEB Öğretmen atama takvimi 2021 Bu yıl öğretmen atamaları ne zaman yapılacak ?

Yeni yıl ile beraber  öğretmen ataması  takvimi de merak konusu oldu.  Milli Eğitim Bakanlığı  bünyesinde kadrolu ya da sözleşmeli öğretmen olarak görev almayı düşünen adaylar, 2021  öğretmen atamaları  hakkında bilgi edinmeye çalışmakta. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen ataması takviminin henüz belirlenmediğini belirtirken kritik açıklamalarda bulundu.

MEB ÇEVRİM İÇİ AÇIK ÖĞRETİM OKULLARI SINAVLARINDA ÖĞRENCİLERE İNTERNET ERİŞİM DESTEĞİ VERİCEK

Bu yıl ilk kez çevrim içi ortamda düzenlenecek açık öğretim okulları sınavlarına girecek öğrencilerden özel durumları dolayısıyla sınav tedbir uygulamasına ya da internet ...

MEB destekleme ve yetiştirme kurslarında Yüz yüze eğitim başlangıcı

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiği resmi yazı ile 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak’ta başlayacağını duyurdu.